KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308091
nr 1230 8091
Erik Tryggelin
(1878-1962), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 30/5 1940, St Eriksbron. Olja på pannå, 18,5x28
Utrop:
18.000 kr
Såld:
15.000 kr
måndag 21 januari 2019
kl 20:51:41
21/1 20:46:41
21 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Erik Tryggelin
Läs mer om Erik Tryggelin